WYSZUKIWARKA

Custom Search

piątek, 13 stycznia 2012

Klątwa meczów wyjazdowych cz.1

Jeszcze rok temu FC Barcelony była lepsza w meczach na wyjeździe niż na własnym stadionie. Jednak w tym sezonie mistrz Hiszpanii seryjnie traci punkty na boiskach rywala, co stało się już klątwą.

W tym felietonie biorę pod uwagę tylko mecze ligowe, ponieważ to w tych meczach Barca zawodzi. W Lidze Mistrzów oraz w innych pucharach na wyjeździe Duma Katalonii radzi sobie jak zawsze znakomicie.

Wszystko rozpoczęło się od sensacyjnego remisu po zlekceważeniu rywala w meczu z Realem Sociedad 10 września.  Barca po rozgromieniu Villarrealu na własnym boisku pojechała do San Sebastian po „swoje” 3 punkty.

Do przerwy wszystko układało się po myśli Barcelony. Duma Katalonii bardzo szybko objęła prowadzenie już w 9 minucie dzięki Xaviemu.  Na 2-0 bramkę zdobył Cesc Fabregas.

Po tak łatwym początku meczu Barca nie kwapiła się już do ataku, a goście załatwili sprawę w minutę. W 58 i 59 minucie za sprawą Agirretxe i Griezmann zdobyli dwie bramki i mecz zakończył się remisem.

Ten mecz wydawał być się jednorazową wpadką, ale w następnym meczu wyjazdowym z Valencią również padł remis. Po kolejnym remisie 2-2 już nie mówiono tak o sensacji, bo wiadomo że Valencia to rywal z najwyższej półki.

W kolejnym spotkaniu na wyjeździe Barca wywalczyła i wymęczyła 3 punkty w meczu ze Sportingiem Gijón.  Barcelona wygrała 1-0 po bramce Adriano już w 11 minucie, a mecz nie był wcale porywający w wykonaniu Dumy Katalonii.

W ostatnim październikowym spotkaniu na wyjeździe również udało się wygrać, ale znowu tylko 1-0 i to z beniaminkiem – Granadą ...

W listopadzie kolejny remis 2-2. Tym razem z Bilbao i to wywalczony po zdobyciu bramki przez Leo Messiego w 89 minucie. Mecz rozgrywany był podczas rzęsistego deszczu, ale pogoda dla obydwu ekip była jednakowa…

Jeszcze pod koniec listopada zdarzyło się to, czego nikt się nie spodziewał. Barca przegrała mecz ( trochę dziwne, że nikt nie spodziewa się już porażek Barcelony). Mecz z Getafe zakończył się 1-0 dla gospodarzy ,a gola zdobył Valera.

JUŻ JUTRO DRUGA CZĘŚĆ MOJEGO FELIETONU, A W NIEJ DOKŁADNE STATYSTYKI MECZÓW BARCELONY NA WYJEŹDZIE ITD....