WYSZUKIWARKA

Custom Search

sobota, 14 stycznia 2012

Klątwa meczów wyjazdowych cz.2

Jeszcze rok temu FC Barcelony była lepsza w meczach na wyjeździe niż na własnym stadionie. Jednak w tym sezonie mistrz Hiszpanii seryjnie traci punkty na boiskach rywala, co stało się już klątwą.

Oto dalsza cześć artykułu dotyczącego klątwy meczów Barcelony na wyjeździe.

W grudniu tylko jeden wyjazdowy mecz, ale jaki ! Z Realem Madryt na Santiago Bernabeu. W tym meczu oglądaliśmy zupełnie inną Barcelonę, niż w poprzednich wyjazdowych meczach.
 Mistrz Hiszpanii wygrał pewnie 3-1 i pokazał piłkarzom z Madrytu że w bezpośrednich pojedynkach nadal nie mają szans.

W styczniu kolejne wyjazdowe derby, ale nie derby europy, tylko Barcelony – czyli te jeszcze bardziej ważniejsze.
Barcelona grała dobrze, ale nie tak dobrze jak zawsze. Po zdobyciu bramki przez Fabregasa jeszcze w pierwszej połowie wszystko było w porządku, aż do 85 minuty gdy Espanyol wyrównał. Barcelonie należał się jeszcze w końcówce rzut karny, ale to już inna historia …

Takim to sposobem przebrnęliśmy przez te wszystkie koszmarne wyjazdowe mecze.

W ośmiu meczach na 24 możliwe punkty FC Barcelona zdobyła tylko 13. Wygrała 3 mecze, 4 zremisowała i 1 przegrała.

A oto wszystkie ligowe mecze rozgrywane dotychczas przez Barcelonę na wyjeździe:

Real Sociedad 2 - 2 FC Barcelona

Valencia 2 - 2 FC Barcelona

Sporting de Gijón 0 - 1 FC Barcelona

Granada C.F 0 - 1 FC Barcelona

Athletic Club 2 - 2 FC Barcelona

Getafe 1 - 0 FC Barcelona

Real Madrid 1 - 3 FC Barcelona

Espanyol 1 - 1 FC Barcelona

Jak na Barcelonę są to naprawdę koszmarne statystyki, mamy nadzieję że w rundzie rewanżowej Barca zdobędzie komplet punktów na wyjeździe. W batalii z Realem Madryt w obecnej dyspozycji nie możemy pozwolić sobie na kolejne wpadki.